regulamin sklepu internetowego

W sklepie Medical Trade Center dostępne są wyroby uciskowe i usztywniające wykonane z wysokiej jakości materiałów. Ortezy na kolano, opaski ortopedyczne na kolano i wszelkie inne stabilizatory kolana sprawdzą się u osób po wypadkach i urazach sportowych. Dopasowane poprawią komfort życia i ułatwią poruszanie się bez bólu. W sklepie dostępne są:

Ortezy stabilizatory i opaski na kolano

Opaska na kolano – stabilizator, używana na przykład po operacji może zakrywać cały staw lub występować jako cienki pasek wspierający rzepkę. Zazwyczaj wciąga się je na nogę, niektóre można dodatkowo zabezpieczać rzepami.

Stabilizatory na kolano – zastosowanie

Usztywniacze na kolana, inaczej stabilizatory na kolano, mają za zadanie unieruchomienie chorej nogi w taki sposób, aby nie ograniczać zdolności do ruchu, ale ochronić uszkodzony staw przed obciążeniami. Dostępne ortezy kolana, opaski na kolano różnią się między sobą stopniem usztywnienia nogi i można kupić je w kilku wersjach: sztywnej, półsztywnej i elastycznej. Lekarz wskaże najlepsze rozwiązanie dla danego przypadku.

Stabilizatory ortopedyczne na kolano wykorzystywane są jako element leczenia pourazowego lub pooperacyjnego. Opaska na kolano sprawdzi się podczas zwichnięcia i wystąpienia obrzęku stawu. Z kolei stabilizator na kolano sportowy ma wzmocnić nogę podczas uprawiania dyscyplin wymagających częstego skakania, kucania, obciążania nogi całym ciężarem ciała lub podnoszonymi obciążnikami.

Ortezy ortopedyczne na kolano – budowa

Orteza kolana dostępna jest jako elastyczna opaska uciskowa na kolano. Pokryta może być jonami srebra, które zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnego zapachu, rozwojowi mikroorganizmów i wystąpieniu grzybicy nawet podczas długiego noszenia. Opaski ortopedyczne na kolano można nosić również profilaktycznie, jeśli w przeszłości dochodziło do częstych urazów stawu lub doszło do złamania, jest to sposób na wzmocnienie aparatu ruchowego. Najczęściej opaska stabilizator na kolano wykonana jest z elastycznej tkaniny z lycrą, z dodatkową taśmą, pokrywa cały staw, może być produkowana również z termoaktywnego neoprenu z wycięciem na rzepkę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl