Przepuklina pachwinowa - jak złagodzić ból? 0
Przepuklina pachwinowa - jak złagodzić ból?

Ból w okolicy pachwiny, uczucie ciężaru lub miękki guzek w tym rejonie mogą być znakiem, że rozwija się u nas przepuklina pachwinowa. Jest to przypadłość związana z przemieszczaniem się narządu wewnętrznego lub jego fragmentu poza jamę brzuszną. To najczęściej jelita przechodzą przez niezrośnięte fragmenty ściany jamy brzusznej, powodując szereg dolegliwości i utrudniając wykonywanie codziennych czynności.

czytaj całość »
Puchnięcie nóg - jak zapobiegać i leczyć? 0
Puchnięcie nóg - jak zapobiegać i leczyć?

Obrzęk stóp, kostek i kolan to nie tylko źródło dyskomfortu, ale i sygnał, że z organizmem dzieje się coś niedobrego. Jakie przyczyny puchnięcia nóg wymieniane są najczęściej, co powinno nas zaniepokoić, jak temu przeciwdziałać i jak leczyć ten problem? Nie należy bagatelizować tych objawów, gdyż mogą być sygnałem poważniejszych zmian chorobowych.

czytaj całość »
Łokieć tenisisty - objawy i leczenie 0
Łokieć tenisisty - objawy i leczenie

Dość powszechnym problemem osób uprawiających sport lub pracujących fizycznie jest tak zwany łokieć tenisisty, który objawia się dolegliwościami bólowymi i ograniczeniem ruchu w stawie łokciowym. Powoduje to najczęściej dyskomfort i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Jakie są jego przyczyny i objawy? I przede wszystkim jak wyleczyć łokieć tenisisty?

czytaj całość »
Jak dobrać podkolanówki uciskowe? 0
Jak dobrać podkolanówki uciskowe?

Akcesoria uciskowe — podkolanówki i pończochy, swoją terapeutyczną skuteczność działania zawdzięczają sile kompresji. Jednak aby osiągnąć oczekiwane rezultaty i pomóc sobie, zamiast zaszkodzić, niezwykle ważne jest odpowiednie dopasowanie ich rozmiaru. Czy na pewno wiesz, jak dobrać podkolanówki uciskowe do potrzeb terapeutycznych, swojej wagi i celów leczniczych? Zachęcamy do lektury naszego poradnika!

czytaj całość »
Na jakiej zasadzie działają produkty przeciwżylakowe? 0
Na jakiej zasadzie działają produkty przeciwżylakowe?

Rajstopy, pończochy i podkolanówki kompresyjne już od wielu lat stanowią podstawową metodę leczenia niewydolności żylnej oraz obrzęków różnego pochodzenia. Pomimo, że jest to metoda znana i stosowana przez większość osób dotkniętych problemami żylnymi, nie wszyscy zdają sobie sprawę z zasady działania zmiennego ucisku na nogi. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, na jakiej zasadzie działają produkty przeciwżylakowe, które tak chętnie kupujesz.

czytaj całość »
Jak prać pończochy przeciwżylakowe? 0
Jak prać pończochy przeciwżylakowe?

Pranie i pielęgnacja profesjonalnych produktów medycznych jest bardzo ważnym elementem ich konserwacji, którego nie możesz pominąć. Zarówno elastyczne ortezy, jak i pończochy, rajstopy i podkolanówki uciskowe można porównać do jednego z elementów bielizny osobistej, ponieważ mają kontakt bezpośrednio z ciałem. Utrzymanie ich w czystości jest zatem nie tylko rekomendacją, ale też obowiązkiem. Czy wiesz, jak prać pończochy przeciwżylakowe? Przeczytaj nasz artykuł! Dowiesz się z niego również ogólnie — jak dbać o produkty uciskowe by nie straciły swoich właściwości.

czytaj całość »
Pończochy uciskowe - wskazania, stosowanie, zalety 0
Pończochy uciskowe - wskazania, stosowanie, zalety

Rajstopy, podkolanówki i pończochy uciskowe to jeden z bezpiecznych i efektywnych sposobów na wspomaganie leczenia żylaków. Co więcej, wskazania do prewencyjnego noszenia pończoch uciskowych mają również osoby po zabiegach i operacjach. Ale nie tylko! Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się o nich więcej! Jakie są zastosowania i wskazania do noszenia pończoch uciskowych?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl