Pończochy uciskowe po operacji - jak stosować i jakie wybrać? 0
Pończochy uciskowe po operacji - jak stosować i jakie wybrać?

Wielu lekarzy zaleca swoim pacjentom inwestycję w pończochy uciskowe po operacji. Jak stosować i jakie wybrać, by sprawdziły się one skutecznie? Warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które na pewno znacznie ułatwią wybór.

Pończochy uciskowe po operacji

Dostępne w naszym sklepie podkolanówki uciskowe zapewniają komfort, a przede wszystkim zwiększają skuteczność zabiegu. Pończochy uciskowe do operacji wspierają leczenie, a także gojenie ran - na przykład w przebiegu chorób związanych z niewydolnością żylną.

Produkty kompresyjne - takie, jak na przykład rajstopy uciskowe, są podstawą leczenia rozmaitych chorób żył w praktycznie każdym stadium zaawansowania. Odpowiednio dobrane pończochy uciskowe przede wszystkim przynoszą ulgę w terapii profilaktycznej. Mogą również zredukować obrzęk kostek, jak również tworzenie się na nogach pajączków i żylaków.

W czym pomagają pończochy uciskowe pooperacyjne?

Tego typu produkty pomagają między innymi wypychać krew w kierunku serca, co zapobiega zaleganiu jej w żyłach. Stymulują również krążenie krwi, co może zapobiegać ponownemu powstawaniu żylaków po operacji. Odpowiednio dobrane opaski uciskowe na żylaki redukują również ból, obrzęk oraz dyskomfort nóg. Stabilizują również mięśnie i przyspieszają regenerację po przebytym zabiegu.

 

Pończochy uciskowe do operacji - jakie wybrać?

Na rynku artykułów przeznaczenia medycznego dostępnych jest kilka rodzajów pończochów uciskowych. Zakupić można na przykład pończochy, które mają ucisk profilaktyczny. Kolejno potem dostępne są produkty I stopnia - mające ucisk od 18 do 21 mmHg, II stopnia - ucisk od 22 do 32 mmHg oraz III stopnia - te z kolei posiadają ucisk od 33 do 46 mmHg.

Wyboru najbardziej odpowiednich pończoch uciskowych powinien dokonać lekarz prowadzący danego pacjenta, który zna historię choroby oraz diagnozę. Ważne jest także, by pamiętać o mierzeniu kończyny. Największy ucisk pończochy powinien mieć miejsce w okolicy kostki i rozkładać się systematycznie. W naszym sklepie internetowym dostępne są wysokiej jakości pończochy po operacji żylaków o różnym stopniu ucisku oraz rozmaitych wariantach kolorystycznych. Znalezienie tych najbardziej odpowiednich dla danej osoby nie będzie stanowiło zatem większego problemu!

Jak długo nosić pończochy uciskowe po operacji żylaków?

Operacja żylaków jest dość mocno inwazyjna. Po takich zabiegu konieczne jest szycie ran, założenie opatrunków oraz opasek elastycznych. Pacjenci powinni również stosować pończochy przeciwżylakowe o I stopniu ucisku - najlepiej przez okres od 6 do 8 tygodni.


Warto dodać, że również pomniejsze zabiegi dotyczące żył w nogach wymagają w niektórych sytuacjach noszenia pończoch uciskowych. O tym, jak długo po zabiegu nosić opaski uciskowe, decyduje jednak lekarz. Noszenie takich pończoch zazwyczaj sprzyja gojeniu się ran, zatem jest to dość często zalecane - bez względu na stopień zaawansowania zabiegu. Tego typu części garderoby nie powodują żadnego dyskomfortu, a ich noszenie jest wyjątkowo komfortowe dla każdego!

Komentarze do wpisu - zaloguj się, aby skomentować post (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl