regulamin sklepu internetowego

Jeśli zauważasz u siebie pierwsze objawy żylaków, a na co dzień dokuczają Ci obrzęki i uczucie ciężkich nóg, pończochy przeciwżylakowe mogą znacznie poprawić Twój komfort życia. Pończochy przeciwżylakowe nie odbiegają wyglądem od standardowych pończoch. Różni je stopień kompresji, im wyższy tym pończocha jest bardziej kryjąca, jest to normalne, gdyż materiał, z którego są tworzone, musi odpowiednio uciskać, stąd splot musi być gęstszy. Przekonaj się, jak różnorodna jest nasza oferta pończoch kompresyjnych i wybierz produkt, który najlepiej sprawdzi się u Ciebie na co dzień!

Podkolanówki uciskowe

Kiedy warto wybrać pończochy na żylaki zamiast rajstop czy skarpet?

Wszystkie wyroby uciskowe: pończochy, a także rajstopy uciskowe i podkolanówki uciskowe działają w ten sam sposób. Wywołują określony nacisk (różny, w zależności od stopnia kompresji) na łydkę i udo osoby cierpiącej na żylaki. Dzięki temu zmniejsza się średnica żył, co usprawnia krążenie krwi i zapobiega powstawaniu żylaków. Pończochy i podkolanówki na żylaki mają nie tylko działanie profilaktyczne, ale także pomagają łagodzić pierwsze objawy żylaków. Warto je nosić szczególnie wówczas, gdy odczuwasz ból i zmęczenie nóg po ciężkim dniu lub gdy pojawiają się u Ciebie obrzęki.

Wybór produktu kompresyjnego zależy tylko od Ciebie, Twoich upodobań oraz także zaleceń lekarza. Pończochy przeciwżylakowe są używane zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Wszystko zależy od tego, jakie potrzeby ma spełniać produkt, na jaką powierzchnię oddziaływać oraz ważne dla każdego użytkownika - komfort noszenia.

Pończochy można nosić profilaktycznie, aby zapobiec postępowi rozwoju choroby, zgodnie z zaleceniami lekarza. Wybór pończoch dla osób, które muszą używać produktów kompresyjnych oddziałowujących na całą powierzchnię nogi świetnie sprawdza się latem, gdy jest wysoka temperatura - w tym przypadku jest to świetna alternatywa dla rajstop.

Czy produkty kompresyjne sprawdzą się także po operacjach lub zabiegach?

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór pończoch na żylaki. To produkty w różnych rozmiarach i kolorach: czarne, szare, białe, cieliste. Najważniejszą kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę podczas zakupu, jest jednak stopień kompresji. W naszym sklepie oferujemy pończochy przeciwżylakowe 1 i 2 stopnia kompresji, oraz profilaktyczne, odpowiednie dla osób z żylakami w fazie początkowej lub średnio zaawansowanej. Nie wiesz, jaki produkt będzie dla Ciebie odpowiedni? Możesz zapytać o to swojego lekarza lub skontaktować się z nami – dzięki dużemu doświadczeniu i znajomości naszych produktów na pewno doradzimy Ci odpowiednie rozwiązanie.

Większość specjalistów zaleca noszenie pończoch przeciwżylakowych na co dzień. Warto to zrobić na jak najwcześniejszym etapie, gdy tylko zauważysz u siebie pierwsze objawy żylaków. Pończochy są niezbędne w jeszcze jednym przypadku – po operacjach usuwania żylaków i nieinwazyjnych zabiegach skleroterapii i teleangiektazji. Pończochy pooperacyjne powinno się nosić przez kilka tygodni, aż do zdjęcia szwów. Tylko w ten sposób można zapewnić sobie trwałe efekty zabiegu.

Polecamy także inne produkty z naszego sklepu: pasy brzuszne, kołnierze szyjne, opaski i stabilizatory, temblaki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl