Ból w okolicy pachwiny, uczucie ciężaru lub miękki guzek w tym rejonie mogą być znakiem, że rozwija się u nas przepuklina pachwinowa. Jest to przypadłość związana z przemieszczaniem się narządu wewnętrznego lub jego fragmentu poza jamę brzuszną. To najczęściej jelita przechodzą przez niezrośnięte fragmenty ściany jamy brzusznej, powodując szereg dolegliwości i utrudniając wykonywanie codziennych czynności.
Obrzęk stóp, kostek i kolan to nie tylko źródło dyskomfortu, ale i sygnał, że z organizmem dzieje się coś niedobrego. Jakie przyczyny puchnięcia nóg wymieniane są najczęściej, co powinno nas zaniepokoić, jak temu przeciwdziałać i jak leczyć ten problem? Nie należy bagatelizować tych objawów, gdyż mogą być sygnałem poważniejszych zmian chorobowych.
Dość powszechnym problemem osób uprawiających sport lub pracujących fizycznie jest tak zwany łokieć tenisisty, który objawia się dolegliwościami bólowymi i ograniczeniem ruchu w stawie łokciowym. Powoduje to najczęściej dyskomfort i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Jakie są jego przyczyny i objawy? I przede wszystkim jak wyleczyć łokieć tenisisty?
Wielu lekarzy zaleca swoim pacjentom inwestycję w pończochy uciskowe po operacji. Jak stosować i jakie wybrać, by sprawdziły się one skutecznie? Warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które na pewno znacznie ułatwią wybór.
Dzięki terapii uciskowej można zniwelować obrzęki kończyn dolnych i poprawić komfort codziennego funkcjonowania. Dowiedz się, jak założyć pończochy uciskowe, rajstopy, podkolanówki i sprawdź, jak długo można je nosić.
Jak sobie radzić z żylakami w ciąży? Dobra wiadomość jest taka, że nie są one szkodliwe dla dziecka. Jednak w wielu wypadkach mogą utrudniać chodzenie, stanie lub siedzenie przez dłuższy czas. Co może pomóc na żylaki pojawiające się w czasie ciąży?
Akcesoria uciskowe — podkolanówki i pończochy, swoją terapeutyczną skuteczność działania zawdzięczają sile kompresji. Jednak aby osiągnąć oczekiwane rezultaty i pomóc sobie, zamiast zaszkodzić, niezwykle ważne jest odpowiednie dopasowanie ich rozmiaru. Czy na pewno wiesz, jak dobrać podkolanówki uciskowe do potrzeb terapeutycznych, swojej wagi i celów leczniczych? Zachęcamy do lektury naszego poradnika!
Rajstopy, pończochy i podkolanówki kompresyjne już od wielu lat stanowią podstawową metodę leczenia niewydolności żylnej oraz obrzęków różnego pochodzenia. Pomimo, że jest to metoda znana i stosowana przez większość osób dotkniętych problemami żylnymi, nie wszyscy zdają sobie sprawę z zasady działania zmiennego ucisku na nogi. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, na jakiej zasadzie działają produkty przeciwżylakowe, które tak chętnie kupujesz.
Pranie i pielęgnacja profesjonalnych produktów medycznych jest bardzo ważnym elementem ich konserwacji, którego nie możesz pominąć. Zarówno elastyczne ortezy, jak i pończochy, rajstopy i podkolanówki uciskowe można porównać do jednego z elementów bielizny osobistej, ponieważ mają kontakt bezpośrednio z ciałem. Utrzymanie ich w czystości jest zatem nie tylko rekomendacją, ale też obowiązkiem. Czy wiesz, jak prać pończochy przeciwżylakowe? Przeczytaj nasz artykuł! Dowiesz się z niego również ogólnie — jak dbać o produkty uciskowe by nie straciły swoich właściwości.
Rajstopy, podkolanówki i pończochy uciskowe to jeden z bezpiecznych i efektywnych sposobów na wspomaganie leczenia żylaków. Co więcej, wskazania do prewencyjnego noszenia pończoch uciskowych mają również osoby po zabiegach i operacjach. Ale nie tylko! Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się o nich więcej! Jakie są zastosowania i wskazania do noszenia pończoch uciskowych?
Black Friday w MTC trwa od 24 do 28 listopada! Przeczytaj nasz poradnik i sprawdź, jakie promocje dla Ciebie przygotowaliśmy.
Bezbolesne, nieinwazyjne i powszechnie dostępne badanie, które rozwieje wątpliwości na temat zdrowia Twoich nóg.
Jesteśmy mega dumni i szczęśliwi - nasz sklep otrzymał bardzo ważny certyfikat "SKLEP PROKONSUMENCKI". To znaczy, że zakupy u nas są zawsze bezpieczne.
Chcesz kupić produkt uciskowy, ale nie wiesz, jak dobrać odpowiedni rozmiar? Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się jakie to proste.
W Polsce, według oficjalnych danych, żyje ponad 40 tys. stomików. Przeczytajcie nasz artykuł, by dowiedzieć się czym jest stomia i jakie są powody jej wyłonienia.