Jak prać pończochy przeciwżylakowe? 0
Jak prać pończochy przeciwżylakowe?

Pranie i pielęgnacja profesjonalnych produktów medycznych jest bardzo ważnym elementem ich konserwacji, którego nie możesz pominąć. Zarówno elastyczne ortezy, jak i pończochy, rajstopy i podkolanówki uciskowe można porównać do jednego z elementów bielizny osobistej, ponieważ mają kontakt bezpośrednio z ciałem. Utrzymanie ich w czystości jest zatem nie tylko rekomendacją, ale też obowiązkiem. Czy wiesz, jak prać pończochy przeciwżylakowe? Przeczytaj nasz artykuł! Dowiesz się z niego również ogólnie — jak dbać o produkty uciskowe by nie straciły swoich właściwości.

Produkty przeciwżylakowe — zastosowanie

Problemy z krążeniem, żylaki i inne schorzenia kończyn mogą wymagać regularnego stosowanie produktów uciskowych. Ich działanie kompresyjne skutecznie wspomaga leczenie i może redukować ryzyko występowania obrzęków, opuchlizny itp. To właśnie z uwagi na skuteczność działania ucisku — kompresji, lecznicze zastosowanie w tego rodzaju schorzeniach znajdują produkty, takie jak np.:

Aby wymienione były skuteczne, niezbędne jest ich regularne, codzienne, wielogodzinne noszenie. To właśnie z tego powodu należy zachować produkty uciskowe w doskonałej czystości, co będzie sprzyjać komfortowi noszenia.

Jak prać pończochy uciskowe?

Jak dbać o pończochy przeciwżylakowe? Jednym z kluczowych elementów utrzymania ich w czystości i jednocześnie zachowania ich właściwości jest odpowiednia konserwacja. Wszystkie produkty uciskowe można prać w pralce lub ręcznie, jednak to właśnie pranie ręczne uchodzi za najlepsze dla włókien. Jeśli decydujesz się na pranie automatyczne, pamiętaj, że temperatura prania nie powinna przekraczać 40 stopni. Najlepiej ustawić cykle na 30 - 40 stopni.

Do prania używaj delikatnych proszków do prania (np. takich dla dzieci). Doskonale sprawdza się również zwykłe szare mydło. Pamiętaj, żeby po wypraniu nie wyżymać mocno i nie wykręcać pończoch przeciwżylakowych. Najlepiej suszyć je w stanie rozwieszonym, poziomo w temperaturze pokojowej. Suszenie produktów kompresyjnych w suszarce bębnowej i na kaloryferze może uszkodzić delikatne, elastyczne włókna i sprawić, że pończochy przeciwżylakowe zmienią swój rozmiar — zbiegną się.

Jak pielęgnować rajstopy uciskowe?

Prawidłowe pranie i suszenie pończoch kompresyjnych to jeszcze nie wszystko. Bardzo ważne jest również unikanie określonej grupy produktów do prania, które mogą zmniejszyć właściwości rajstop i innych artykułów o działaniu kompresyjnym. Do takich zalicza się płyny do płukania i zmiękczania tkanin, silne środki chemiczne (np. wybielacze z dodatkiem chloru), proszki do prania z zawartością dodatków zmiękczających.

Wiedząc o tym, jak zadbać o przeciwżylakowe pończochy uciskowe, jesteś w stanie zachować ich dobroczynne właściwości na długi czas. Pamiętaj jednak, że żywotność rajstop, pończoch i podkolanówek uciskowych jest ograniczona. Najlepsze, certyfikowane rajstopy uciskowe, pończochy uciskowe i podkolanówki (a takie mamy w naszej ofercie) zachowują swoje właściwości przez okres około 6 miesięcy (zakładając ich regularne użytkowanie). Po tym czasie warto wymienić produkt na nowy.

Mamy nadzieję, że wiesz już jak prać pończochy przeciwżylakowe i jakich produktów unikać do ich pielęgnacji. Jeśli poszukujesz nowoczesnych pończoch, rajstop lub podkolanówek zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty. Znajdziesz w niej również inne artykuły ortopedyczne — temblaki, pasy, opaski i stabilizatory i wiele innych.

Komentarze do wpisu - zaloguj się, aby skomentować post (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl