Jak dobrać podkolanówki uciskowe? 0
Jak dobrać podkolanówki uciskowe?

Akcesoria uciskowe — podkolanówki i pończochy, swoją terapeutyczną skuteczność działania zawdzięczają sile kompresji. Jednak aby osiągnąć oczekiwane rezultaty i pomóc sobie, zamiast zaszkodzić, niezwykle ważne jest odpowiednie dopasowanie ich rozmiaru. Czy na pewno wiesz, jak dobrać podkolanówki uciskowe do potrzeb terapeutycznych, swojej wagi i celów leczniczych? Zachęcamy do lektury naszego poradnika!

Podkolanówki i pończochy uciskowe — jak dobrać rozmiar?

Prawidłowe dopasowanie produktów uciskowych nie jest proste. Aby wybrać odpowiedni produkt, należy przede wszystkim zaopatrzyć się w centymetr krawiecki i dokonać stosownych pomiarów swojego ciała. Przygotuj również kartkę i długopis, które będą niezbędne do zanotowania wyników.

Kolejną rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, jest pora dnia, w której będziesz się mierzyć. Jeśli chcesz, żeby podkolanówki uciskowe nie były na Ciebie za ciasne, pomiary realizuj rano, najlepiej bezpośrednio po przebudzeniu. O tej porze dnia Twoje nogi nie są jeszcze zmęczone i opuchnięte, dzięki czemu wynik będzie najbardziej miarodajny. Pamiętaj również o tym, że wiele schorzeń lub przebyte operacje i zabiegi mogą powodować stan, w którym jedna z Twoich nóg będzie szczuplejsza od drugiej. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie zamówienie dwóch par pończoch, w różnych rozmiarach.

Zdejmij buty i stań pewnie na podłodze w lekkim rozkroku. Nogi mierz zawsze na stojąco i dokładnie, z milimetrową precyzją. To bardzo ważne, ponieważ skuteczność produktów uciskowych jest uzależniona właśnie od dopasowania!!

Jak dobrać podkolanówki przeciwżylakowe?

Jednym z bardzo popularnych produktów są podkolanówki uciskowe. Jak dobrać ich rozmiar? W tym celu musisz zdjąć 3 pomiary:

  1. obwód nogi nad kostką (w najwęższym jej miejscu),

  2. obwód łydki w najgrubszym miejscu,

  3. obwód pod kolanem (najlepiej zdjąć miarę w miejscu około 4 cm poniżej rzepki).

Po zdjęciu miary zapoznaj się z tabelą rozmiarów wybranego producenta. Jeśli masz z tym problem, zachęcamy do konsultacji. Możemy poszczycić się bardzo dużym, zawodowym doświadczeniem w branży, dzięki czemu pomożemy w precyzyjnym doborze rozmiaru produktów uciskowych, dopasowanych nie tylko do obwodu Twoich nóg, ale również celu terapeutycznego i typu schorzenia.

Jak dobrać pończochy uciskowe?

Pończochy uciskowe są wyższe od podkolanówek i zazwyczaj sięgają niemal do pośladków. Aby dopasować prawidłowy rozmiar tego produktu, musisz zdjąć o jedną miarę więcej, niż w przypadku podkolanówek uciskowych. Jak dobrać pończochy uciskowe? W tym celu zmierz:

  1. obwód nogi nad kostką (w najwęższym jej miejscu),

  2. obwód łydki w najgrubszym miejscu,

  3. obwód pod kolanem (najlepiej zdjąć miarę w miejscu około 4 cm poniżej rzepki),

  4. obwód uda na szerokość dwóch palców pod pośladkami.

Po zanotowaniu wyników postępuj jak wyżej. Przy wyborze pończoch i podkolanówek kompresyjnych pamiętaj, że w zależności od producenta, mogą obowiązywać inne tabele rozmiarowe, dlatego tak ważne jest każdorazowe sprawdzanie rozmiarów. Podkolanówki i pończochy najczęściej dzieli się według znanych powszechnie kategorii — S, M, L, XL itp.

W naszej ofercie znajdziesz nie tylko profesjonalne pończochy i podkolanówki uciskowe, ale też sprawdzone rajstopy uciskowe polecanych w branży marek — polskich i zagranicznych. Jako specjaliści doświadczeni w branży, doskonale wiemy, które z rynkowych produktów są naprawdę godne uwagi, to właśnie dlatego w naszym sklepie kupisz produkty uciskowe rekomendowane przez lekarzy i fizjoterapeutów.

Komentarze do wpisu - zaloguj się, aby skomentować post (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl