Bandaż MOBIDERM szer. 10 cm, dł. 3 m

Dostępność: aktywny
Wysyłka w: 14 dni
Cena: 155,00 zł 155.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.22444
Producent: THUASNE
Kod produktu: 37200101030002

Opis

OPIS:

Przeciwobrzękowy bandaż do drenażu MOBIDERM® stosowany w leczeniu obrzęków limfatycznych. Szerokość 10 cm, długość 3 m. Wielkość bloczków: 15 x 15 mm.

Stosowanie bandaża MOBIDERM® jest doskonałym rozwiązaniem w walce z obrzękiem limfatycznym. Bandaż mobilizuje obrzękniętą i stwardniałą tkankę podskórną. Jest wygodny, elastyczny i lekki, co pozwala pacjentom na zachowanie swobody ruchu przy jednoczesnym drenażu kończyny. Jego specjalna opatentowana budowa składa się z małych kosteczek pianki, które ułożone są pod odpowiednim kątem. Zgodnie z protokołem Mobiderm, powodującym szybką i skuteczną redukcję obrzęku, bandaż MOBIDERM® zakłada się na górną warstwę pierwszego bandaża chroniącego skórę.

Jak stosować bandaż MOBIDERM®?

MOBIDERM® należy stosować jako część protokołu Mobiderm, który leczy obrzęki limfatyczne.

Bandaż może być wielokrotnie zdejmowany i ponownie zakładany w celu zapewnienia najlepszego dopasowania do kończyny i uzyskania sukcesywnego zmniejszania objętości obrzęku.

Zakładanie bandaża powinien przeprowadzać fizjoterapeuta lub lekarz. Skonsultuj się ze swoim lekarzem lub fizjoterapeutą przed użyciem bandaża i omówcie jego stosowanie.

Co to jest protokół Mobiderm?

  1. Krok 1: Ochrona skóry - bandaż bawełniany typu Short-Stretch (nieelastyczny bandaż bawełniany)
  2. Krok 2: Drenaż obrzęku - bandaż MOBIDERM®
  3. Krok 3: Retencja - bandaż BIFLEXIDEAL® typu Short-Stretch
  4. Krok 4: Kompresja - bandaż BIFLEX® elastyczny

Sposób działania protokołu Mobiderm:

Protokół Mobiderm wziął swoją nazwę od bandaża MOBIDERM® z małymi kwadracikami gąbki, które wykonują drenaż limfatyczny.

Faza redukcji obrzęku w oparciu o protokół Mobiderm polega na zastosowaniu kompresjoterapii z użyciem nowatorskiego produktu MOBIDERM® oraz specjalistycznych kalibrowanych bandaży kompresyjnych. Faza redukcji odnosi się do terapii obrzęków limfatycznych III, IV i V stopnia wg klasyfikacji pięciostopniowej. Podstawą do rozpoczęcia terapii jest właściwa klasyfikacja stadium rozwoju obrzęku. Od tego bowiem zależy zastosowanie odpowiedniej dla danego stopnia obrzęku dawki ucisku wyrażonej w mmHg lub kPa, a tym samym skuteczność terapii. Do precyzyjnego dawkowania ucisku zgodnie z zaleceniami lekarskimi, wykorzystuje się specjalne, kalibrowane bandaże kompresyjne BIFLEX 16+ lub 17+ z opatentowanym znacznikiem kalibracyjnym (patrz wyż. krok 4).

WSKAZANIA:

  • terapia - redukcja obrzęku
  • idealne dopasowanie i właściwy ucisk dzięki specjalnie dobranej gęstości i wielkości bloczków pianki
  • stosowane podczas czasowego lub długotrwałego unieruchomienia pacjenta

Materiały oraz zdjęcia: www.thuasne.pl 

Dane techniczne

Wymiary Szerokość 10cm, długość: 3m
Przepis prania Możliwe dwa sposoby prania. Ręcznie: Produkt namoczyć w zimnej wodzie z mydłem a następnie wycisnąc poprzez nacisk na rozłożonym ręczniku. W pralce automatycznej: uzywając programu do produktów wełnianych w niskiej temperaturze.
Skład surowcowy Włóknina somoprzylepna, pianka poliuretonowa

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl