Jak zakładać i jak nosić pończochy uciskowe? 0
Jak zakładać i jak nosić pończochy uciskowe?

Dzięki terapii uciskowej można zniwelować obrzęki kończyn dolnych i poprawić komfort codziennego funkcjonowania. Dowiedz się, jak założyć pończochy uciskowe, rajstopy, podkolanówki i sprawdź, jak długo można je nosić.

Jak zakładać pończochy uciskowe i inne wyroby do kompresjoterapii?

Nie wiesz, jak zakładać:

To prostsze, niż się wydaje. Zakładając wyroby uciskowe, zawsze zaczynamy od palców i pięty.

Wystarczy, że włożysz rękę do środka produktu i chwycisz za piętę. Następnie złap piętę, wywiń nogawkę wyrobu na zewnątrz i pozostaw w środku część nakładaną na stopę. Co dalej? Włóż stopę do środka i upewnij się, czy pięta oraz palce znajdują się w odpowiednim miejscu (powinny być dokładnie dopasowane do wyrobu). Jak zakładać pończochy przeciwżylakowe? Dokładnie w ten sam sposób. Zwróć uwagę, aby materiał był dobrze wygładzony. Prawidłowo założony wyrób uciskowy jest pozbawiony wszelkich fałd i zmarszczeń. W razie problemów z założeniem pończoch, podkolanówek lub rajstop możesz wspomóc się specjalnym stelażem dedykowanym do tego typu czynności.

Wiedz, że podczas użytkowania wyrobów uciskowych bardzo ważna jest ich odpowiednia pielęgnacja, tylko wtedy zachowają właściwości kompresyjne i dobrze spełnią swoją rolę (przeciętny okres eksploatacji wyrobu uciskowego to od 3 do 6 miesięcy). Aby nie uszkodzić produktu w chwili zakładania, zawsze zdejmuj wcześniej z palców pierścionki, a z nadgarstków bransoletki i zegarek. Codziennie pierz wyroby (najlepiej ręcznie) w temperaturze nie wyższej, niż 40°C z użyciem łagodnych detergentów np. mydła. By móc codziennie nosić wyroby do kompresjoterapii i jednocześnie zachować wysoki poziom higieny, warto zaopatrzyć się przynajmniej w dwie pary na zmianę.

Jak długo można nosić pończochy uciskowe?

Zastanawiasz się, jak długo nosić pończochy uciskowe? Wyroby do terapii uciskowej należy zakładać rano przed wstaniem z łóżka, najlepiej w pozycji leżącej. Należy założyć je, zanim pojawi się poranny obrzęk kończyn dolnych. Wskazane jest, aby użytkować tego typu wyroby przez cały dzień i zdejmować dopiero przed pójściem spać.

Jak długo nosić pończochy uciskowe po operacji żylaków? Zdarza się, że lekarz zaleci, aby pacjent nie zdejmował pończoch uciskowych na noc. Ma to miejsce np. gdy dana osoba jest bezpośrednio po zabiegu skleroterapii lub innej procedurze chirurgicznej związanej z leczeniem zapalenia żył, czy zakrzepicy.

Opaski uciskowe na żylaki

W skład asortymentu naszego sklepu wchodzą również opaski uciskowe na żylaki. To nic innego, jak bandaż elastyczny, wykorzystywany m.in. przy zapaleniu żył i terapii żylaków. Wiedz, że opaski uciskowe na żylaki różnią się między sobą klasami ucisku (wyróżniamy 4 klasy). Tylko odpowiednio dobrany rozmiar pozwala tego typu produktom odpowiednio spełniać swoją funkcję.

Poznaj już teraz całą ofertę i wybierz idealny wyrób do kompresjoterapii dla siebie. W razie wątpliwości chętnie doradzimy Ci w wyborze odpowiedniego produktu.

Komentarze do wpisu - zaloguj się, aby skomentować post (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl